برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به CHROME، FIREFOX، OPERA یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید.
مراقبت از خودرو در فصل زمستان

مراقبت از خودرو در فصل زمستان

در ابتدا باید به این نکته اشاره نمود که تعمیرات و ارائه‌ سرویس خدمات مربوط به خودرو می‌بایست در تعمیرگاه‌های تخصصی زیر نظر افراد مجرب انجام شود تا نسبت به خدمات ارائه‌ شده توسط تعمیرگاه اطمینان خاطر حاصل نمود.

لازم است که برای نگهداری و استفاده بهتر از خودروی خود در فصل سرما نیز نکات مهمی را رعایت کنید که در ادامه به توضیح این نکات خواهیم پرداخت.

بررسی وضعیت باطری

بررسی کردن وضعیت باطری پیش از فرا رسیدن فصل زمستان از جمله کارهای مهمی است که باید رانندگان مورد توجه خود قرار دهند. به دلیل وجود هوای سرد و قرارگیری ماشین در حالت ساکن در ساعات سرد شب، قدرت و کارایی باتری در حدود 50 الی 60 درصد کاهش می‌یابد که این امر سبب استارت خوردن ضعیف و طولانی مدت خودرو در آغاز به حرکت می‌شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود پیش از افت دمای هوا، وضعیت شارژ و ولتاژ بررسی شود و در صورت ضعف باتری اقدام به بهبود یا تغییر آن صورت گیرد.

نحوه گرم کردن خودرو

یکی از نکات بسیار مهم در خصوص نگهداری مناسب خودرو در فصل سرما نحوه‌ گرم‌کردن خودرو بعد از گذر از یک شب سرد و طولانی است. به علت قرارگیری موتور و متعلقات آن در سرمای شدید و سرد شدن شدید سطح سیلندر و پیستون و همچنین کاهش شدید در دمای روغن جاری در فضای داخلی موتور، عملکرد موتور در شرایط شروع به کار بشدت افت کرده و علاوه بر مصرف بیشتر سوخت و سایش قطعات اصطکاکی موتور، سبب افزایش در تولید آلاینده‌ها می‌شود و در نهایت این امر منجر به تشدید آلودگی هوا در فصل زمستان خواهد گردید. بر خلاف باور غلط گرم کردن خودرو در قرارگیری ماشین در حالت درجا کار کردن، می‌بایست پس از روشن کردن خودرو بلافاصله به حرکت دادن آرام خودرو اقدام نمود تا به احتراق و روان‌کاری ضعیف موتور کمک کرده و سبب بهبود آن گردید. لازم بذکر است پیش از گرم شدن کامل پیشرانه خودرو باید از رانندگی خشن و اسپرت پرهیز کرد تا به موتور آسیبی وارد نشود.

یخ زدگی شیشه خودرو

از مسائل پیشروی رانندگان در فصل زمستان در زمان آغاز به حرکت، یخ‌زدگی شیشه‌ خودرو و ایجاد مشکل برای رانندگی است. پیشنهاد می‌شود رانندگان به دو نکته‌ تمیز کردن شیشه‌ خودرو به طور منظم و همچنین تعویض تیغه‌های برف پاک‌کن توجه کنند تا از ایجاد خط و خش و لکه روی شیشه‌های خودرو جلوگیری کنند. همچنین در زمان حرکت می‌بایست از سیستم گرمایشی برای گرم کردن شیشه استفاده نمود تا هرچه سریعتر شیشه گرم شود و در همین حین راننده می‌تواند با استفاده از یک تیغه پلاستیکی نرم به آرامی بر روی شیشه یخ زده بکشد تا به پاک شدن آن تسریع بخشد.

ضدیخ , تایر و سیستم ترمز

توجه به میزان ضدیخ موجود در رادیاتور خودرو و استفاده از تایرهای یخ‌شکن را می‌توان به عنوان نکات نهایی فصل زمستان دانست. بهره‌گیری از ضدیخ مناسب در رادیاتور سبب بهبود کارکرد آن و تسهیل در گرم‌شدن خودرو می‌شود. همچنین در مناطقی که در اکثر روزهای فصل زمستان بارندگی و یخ‌زدگی سطح جاده مشاهده می‌شود می‌توان با استفاده از تایرهای یخ‌شکن از بروز تصادف و مشکلاتی در رانندگی جلوگیری نمود. همچنین به طور کلی چکاپ خودرو از جمله سیستم ترمز آن پیش از فرا رسیدن فصل زمستان حائز اهمیت است.

شعب خدمات پس از فروش نمایندگی افتخار 368 به عنوان نمایندگی گسترده فروش و خدمات در تهران با ارائه‌ هرچه بهتر خدمات تعمیرات و نگهداری به مشتریانش می‌پردازد تا با انجام خدماتی نوین در عاملیت های مجاز خود، علاوه بر کسب رضایت مشتریانش در نحوه‌ سرویس‌دهی، خودروهای سواری آنان را برای ورود به فصل سرد زمستان آماده کند تا رانندگان محصولات مدیران خودرو و چری هیچگاه دچار بروز مشکلاتی در خودروهای خود در مواجه با شرایط سخت رانندگی در فصل زمستان نشوند.

پاسخ به دیدگاه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا