برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به CHROME، FIREFOX، OPERA یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید.
راهنمای انتخاب روکش صندلی‌ خودرو چرمی بخریم یا پارچه‌ای؟

راهنمای انتخاب روکش صندلی‌ خودرو چرمی بخریم یا پارچه‌ای؟

معمولا یکی از دغدغه‌های افرادی که تازه خودرو خریداری می‌کنند این است که به زیبایی ظاهری و داخلی خودرو برسند که در مورد زیبایی‌های داخلی خودرو، روکش صندلی یکی از موارد اصلی است که تقریبا بسیاری از افراد به محض خرید خودرو نسبت به تغییر آن اقدام می‌کنند تا سلیقه خود را در مورد آن اعمال کرده باشند. همچنین بعضا خودروهای نو خریداری شده نیز شامل این قانون می‌شوند تا به اصطلاح روکش اصلی خودرو آسیب نبیند، اما برای انتخاب روکش چه نوع جنسی را انتخاب کنیم؟

در مورد انتخاب جنس روکش‌های موجود در بازار باید توجه کنید که هر کدام از جنس‌های پارچه‌ای یا چرم دارای ویژگی‌های خاصی است که به تناسب نیاز باید انتخاب شوند ولی نکته مهم‌تر از جنس روکش، نوع دوخت و کیفیت آن است که باید توجه بیشتری به آن شود.

در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌های موجود در دو جنس موجود برای روکش‌های صندلی اشاره می‌کنیم که تا حدود زیادی انتخاب را برای شما آسان‌تر خواهد کرد

روکش صندلی پارچه‌ای

شاید مهم‌ترین نکته‌ای که بسیاری از افراد را برای خرید این نوع از روکش متقاعد می‌کند، تنوع رنگ زیادی است که در این جنس وجود دارد. اگر سری به بازار روکش و تزئینات خودرو زده باشید، متوجه این موضوع شده‌اید که به طرز قابل توجهی رنگهای زیادی در بازار وجود دارند.

نکته بعدی در مورد این روکش‌ها، جنس مقاوم ترشان نسبت به اجناس درجه دو به پایین روکش‌های چرم است که باعث می‌شود افرادی که امکان خرید روکش چرم درجه یک را ندارند، رو به خرید این نوع از روکش‌ها بنمایند.

سومین نکته در مورد روکش‌های پارچه‌ای عدم تعریق آنها به دلیل نشستن طولانی مدت است که در روکش‌های چرمی وجود دارد. البته بسته به نوع دوخت و جنس روکش‌های چرمی، این اتفاق می‌افتد ولی اغلب روکش‌های چرمی مشکل تعریق را دارند.

روکش صندلی چرمی

اولین نکته در مورد روکش‌های چرمی شست و شوی آسان آنهاست که به نسبت روکش‌های پارچه‌ای که شست و شوی آنها دردسر بسیاری زیادی برای صاحب خودرو دارد، به آسانی انجام می‌شود. همچنین برای شست و شوی این روکش‌ها اسپری‌های مخصوصی وجود دارد که کیفیت پاک کنندگی را بیش از حالت عادی می‌کند.

البته یکی از اشتباهات صاحبان خودروهای دارای روکش چرم این است که به دلیل ساده بودن شست و شوی روکش، از پاک کردن آنها به مدت طولانی امتناع می‌ورزند و باعث می‌شود که لکه‌ها روی روکش تثبیت شده و دیگر به آسانی قبل قابل شست و شو نباشند.همان‌طور که در بخش مربوط به روکش‌های پارچه‌ای گفتیم، روکش‌های چرمی مشکل تعریق در تابستانو البته سردی زیاد در زمستان را دارند که بسیاری از افراد را اذیت می‌کند. معمولا رانندگان خودروهای دارای این روکش از  تعریق زیاد آن گله می‌کنند که راه حل خاصی برای آن وجود ندارد.

جمع بندی

به طور کلی اگر جزو افرادی هستید که درون خودرو از خوردن و آشامیدن پرهیز می‌کنید و همچنین از گرما و تعریق بَدِتان می‌آید، پیشنهاد می‌کنیم از نوع پارچه‌ای استفاده کنید. همچنین اگر اهل خوردن و آشامیدن در خودرو هستید و همچنین به ظاهر خودرو اهمیت می‌دهید که اسپرت به نظر برسد، پیشنهاد ما استفاده از روکش چرم است. همچنین خانواده‌های دارای فرزند خردسال نیز ناگزیر از انتخاب روکش چرم هستند

پاسخ به دیدگاه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا